OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 09.03.2024 14:56:33 

BOSCH Tiernahrung - Správna voľba

Šteňa
V podstate pre všetky extrudované (suché) krmivá BOSCH platí, že ich treba podávať s dostatkom čerstvej vody. Chyby pri príprave potravy majú za následok nežiadúce zažívacie poruchy. Na rozdiel od dospelých psov platí pre šteňatá nasledovná príprava:
Kŕmte šteňatá v prvých 2-3 mesiacoch veku len granulami nasiaknutými vodou , alebo materským mliekom Puppy Milk z produkcie BOSCH Tiernahrung.
V prvých týždňoch by malo byť extrudované krmivo podávané nasiaknuté buď vodou alebo mliekom, zohriate na teplotu
36-37 °C . Ale pozor, nezalievajte krmivo vriacou tekutinou.
Obecne sa dá povedať, že do konca 4. týždňa života je potrebné kŕmiť šteňatá dávkou zodpovedajúcou 15 g extrudovaného krmiva Bosch (Puppy alebo Junior) na 1 kg živej hmotnosti šteňaťa. V piatom týždni veku šteňaťa je dávka 20 g extrudovaného krmiva na 1 kg váhy šteňaťa. V 6. týždni života je denná dávka 30 g na 1 kg hmotnosti šteňaťa. Pri prechode len na pevnú stravu cca koncom 6. týždňa veku (bez kojenia sukou) dávkujeme cca 30-40 g extrudovaného krmiva BOSCH na 1 kg váhy šteňaťa. Táto fáza by mala byť v dĺžke 1 týždeň. Po tomto čase dávkujeme krmivo tak, ako je uvedené na obale. Kŕmne dávky jednotlivých druhov krmív nájdete na obaloch nami dodávaných krmív.
Po prechode výlučne na pevnú stravu doporučujeme podávať extrudované krmivo s primeranou dávkou čerstvej pitnej vody (cca 100 ml na 100 g krmiva). Šteňa by malo mať stály prístup k dostatku čerstvej pitnej vody.

 

 PUPPY MILK - Vysokokvalitné plnohodnotné mlieko v prášku je vhodné pre umelý odchov novonarodených šteniat bez matky a zároveň pre bezproblémový prechod z materského mlieka sučky na pevnú stravu. Puppy Milk je špeciálne a dokonalo prispôsobené ešte nie celkom vyvinutému tráviacemu traktu novonarodených šteniat a zároveň všetkým zvláštnostiam materského mlieka sučky.

 Zloženie: Sušené odstredené mlieko, rastlinný olej, kazeín, srvátka, pšeničný škrob, fosforečnan vápenatý

 Analýza: Bielkoviny 30%, tuk 25%, vláknina 0,1%, popoloviny 7,5%, vápnik 1,1%, phosphor 0,8%

 Využiteľná energia: 18,6 MJ/kg

 

Balenie

2 kg

   
 

 

**************************************************************************************************

 PUPPY - Kompletné krmivo pre šteňatá všetkých plemien zamerané na bezproblémový prechod na pevnú stravu (do veku 3-4 mesiacov) NOVÁ Receptúra bez pšenice

 Zloženie: Hydinové mäso (min. 20%), hydinová mäsová múčka, ryža, jačmeň, kukurica, živočíšny tuk, sušená cukrová repa, sušené mlieko, rybacia múčka, mäsový hydrolyzát, sušené oškvarky, ľanové semeno, sušené pivovarské kvasnice, rybací tuk, chlorid sodný, mäsová múčka z mušlí (min. 0,1%), chlorid draselný, múčka z čakanky. 

 Analýza: Bielkoviny 28%, tuk 17%, vláknina 2,5%, popoloviny 6,5%, vápnik 1,2%, phosphor 0,9%

Podiel bielkovín živočíšneho pôvodu z celkovej bielkoviny: 82%

Balenie  

15 kg

   
 

**************************************************************************************************

  JUNIOR MINI - Kompletné krmivo pre šteňatá malých plemien psov (váha v dospelosti do 15 kg). NOVÁ Receptúra bez pšenice

 Zloženie: Hydinové mäso (min. 20%), jačmeň, kukurica, hydinová mäsová múčka, živočíšny tuk, ryža, mäsová múčka, sušená cukrová repa, mäsový hydrolyzát, rybacia múčka, ľanové semeno, sušené oškvarky, sušené pivovarské kvasnice, rybací tuk, chlorid sodný, chlorid draselný, mäsová múčka z mušlí (min. 0,1%), múčka z čakanky.

 Analýza: Bielkoviny 26%, tuk 17%, vláknina 2,5%, popoloviny 6,5%, vápnik 1,2%, phosphor 0,9%, vlhkosť 10%

Podiel bielkovín živočíšneho pôvodu z celkovej bielkoviny: min. 72%

 

Balenie  

3 kg

   

15 kg

   
 

 

***************************************************************************************************

  JUNIOR MEDIUM - Kompletné krmivo pre šteňatá stredne veľkých plemien (váha v dospelosti od 15 kg do 25 kg). Svojim zložením je zamerané na plynulý vývoj a rovnomerný rast. NOVÁ Receptúra bez pšenice

 Zloženie: Hydinové mäso (min. 20%), jačmeň, kukurica, hydinová mäsová múčka,  ryža, mäsová múčka, živočíšny tuk,sušená cukrová repa, mäsový hydrolyzát, sušené oškvarky, rybacia múčka, ľanové semeno, sušené pivovarské kvasnice, rybací tuk, chlorid sodný, chlorid draselný, mäsová múčka z mušlí (min. 0,1%), múčka z čakanky. 

 Analýza: Bielkoviny 26%, tuk 13%, vláknina 2,5%, popoloviny 6,5%, vápnik 1,2%, phosphor 0,9%, vlhkosť 10%

Podiel bielkovín živočíšneho pôvodu z celkovej bielkoviny: min. 76%

 

Balenie  

3 kg

   

15 kg

   
 

 

***************************************************************************************************

  JUNIOR MAXI - Kompletné krmivo pre šteňatá veľkých plemien (váha v dospelosti nad 25 kg). Svojim zložením je zamerané na plynulý vývoj, rovnomerný rast a jeho spomalenie. NOVÁ Receptúra bez pšenice

 Zloženie: Hydinové mäso (min. 20%), ryža, jačmeň, hydinová mäsová múčka, kukurica, mäsová múčka, živočíšny tuk, sušená cukrová repa, mäsový hydrolyzát, rybacia múčka, sušené celé vajcia, ľanové semeno, sušené pivovarské kvasnice, rybací tuk, chlorid sodný, chlorid draselný, mäsová múčka z mušlí (min. 0,1%), múčka z čakanky.

 Analýza: Bielkoviny 24%, tuk 12%, vláknina 2,5%, popoloviny 6,5%, vápnik 1,2%, phosphor 0,9%, vlhkosť 10%

Podiel živočíšnych bielkovín z celkovej bielkoviny: min. 74%

 

Balenie  

3 kg

   

15 kg

 

 
 

 

***************************************************************************************************

  JUNIOR LAMB & RICE - Kompletné krmivo pre šteňatá, ktoré vykazujú neznášanlivosť na bežne dostupné krmivá, alebo niektoré suroviny v nich použité. NOVÉ v ponuke, receptúra bez pšenice.

 Zloženie: Hydinové mäso (min. 20%), ryža (min. 18%), jačmeň, kukurica, hydinová mäsová múčka, jahňacia mäsová múčka (min. 5%), živočíšny tuk, mäsová múčka, mäsový hydrolyzát, sušené oškvarky, sušená cukrová repa, rybacia múčka, ľanové semeno, sušené pivovarské kvasnice, rybací tuk, chlorid sodný, chlorid draselný, mäsová múčka z mušlí (min. 0,1%), múčka z čakanky.

 Analýza: Bielkoviny 25%, tuk 13%, vláknina 2,5%, popoloviny 6,5%, vápnik 1,2%, phosphor 0,9%, vlhkosť 10%

Podiel živočíšnych bielkovín z celkovej bielkoviny: min. 72%

 

Balenie  

3 kg

   

15 kg